KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15354026
nr 1535 4026
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap med hus. Olja på duk, 24x35 cm, yttermått inklusive ram: 39x50
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 24 april 2023
kl 20:46:58
Sascha Bolin
Läs mer om Sascha Bolin